Mandala pro miminko v bříšku

18.12.2016 16:22

Oslovila mě maminka, která se mi svěřila s tím, že si jednou v noci její zatím nenarozené dítě řeklo o moji osobní mandalu. Bylo mi opravdu velikou ctí, že i duše, která zatím dlí v bezpečí matčina lůna, touží po mojí mandale.

V momentě, kdy jsem se o objednávce dozvěděla, vyskočila mi na mysl světle modrá, růžová a světle růžovofialová barva. Holčička, řekla jsem si. V tu chvíli ještě pohlaví dítěte nebylo známo, proto jsem se bránila tomu, udělat ji vyloženě holčičí a velmi, velmi dlouho jsem dumala nad tím, zda poslechnout intuici a udělat holčičí mandalu, nebo to nějak kulantně zaonačit a udělat ji neutrální. Jelikož si na osobní mandalu dávám vždycky čas, abych se naladila, a protože jsem věděla, že dítě spatří světlo světa ještě za dlouho, dovolila jsem si času o hodně víc než obvykle. Jednoho rána jsem vstala a na plátně mého vnitřního zraku intenzivně zasvítil žlutý střed mandaly. Jako slunce. Bylo to tak intenzivní, rychlé a samozřejmé.

 

Mandalu jsem nakreslila. Byla zvláštní, jiná než jindy. Uvnitř svítila duše velmi moudrého člověka a její obvod ovládla dětská hravost. Když jsem vnější část kreslila, silně jsem cítila, jak mi dítě říká, že ač je velmi moudrá duše, je přeci jen dítě a moc si chce hrát.

 

Mandalu jsem odeslala a zpětná reakce přišla záhy. Maminku oslovily výše zmíněné světlé barvy vnější části kruhu a intenzita žlutého středu. Řekla jsem jí tedy, jako teď Vám, jak jsem k těmto barvám došla a víte, co mi na to odpověděla? Že pro svoji holčičku, ano je to holčička, kreslí anděla. Její dítě jí sdělilo, že chce, aby použila světloučce modrou, růžovofialovou a občas žlutou. Navíc prý má na sobě (ta maminka) svetřík barvy lila a fialové tričko. Barvy, které nikdy předtím vůbec nenosila.

 

Tak o tohle jsem se s Vámi chtěla podělit.